ROBERT JON & THE WRECK (USA)

ROBERT JON & THE WRECK k nám přijíždějí poprvé a to přímo z jižní Kalifornie.
Těchto 5 rodilých kaliforňanů: Robert Jon Burrison (kytara, zpěv), Kristopher Butcher (kytara, zpěv), Andrew Espantman (bicí), Steve Maggiora (klávesy, zpěv) a Nick Phakpiset (basa) vyznávají jednoduché hodnoty – hudbu, cestování a whisky. Tento kvintet odstartoval společnou hudební kariéru v únoru 2013. Během 6 měsíců dali dohromady materiál a vyrazili na národní americké turné. Stihli také vydat debutové EP „Rhythm Of The Road“, produkované Warrenem Huartem (Aerosmith, The Fray) a zmasterované Robertem Vosgienem (The Smashing Pumpkins, No Doubt). Vše bylo nahráno ve Swing House Studios v Hollywoodu.
Tento nový, výbušný materiál, podpořený cestováním po celých Spojených státech, byl náležitě oceněn. Skupina byla ještě v témže roce vyznamenána cenou „Best Live Band“ (nejlepší živá kapela) od 2013 Orange County Music Awards. Navíc byla ještě nominována v kategoriích „Best Rock“ a „Best Blues“.
Tento úspěch doslova nakopl skupinu k ještě drsnějšímu soundu velkým muzikantským výkonům. Není prostě možné těchto 5 chlápků jen tak ignorovat na podiu, protože svou energií strhávají všechny sebou. Není divu, že celá řada jejich vystoupení bývá vyprodána a ke spolupráci si je pozvali takové veličiny jako je baskytarista Billy Sheehan (Mr. Big, Vai, D.L. Roth), Rodney Atkins, Andy Grammar nebo skupina Rival Sons.
V létě 2014, mezi dvěma turné, se vracejí do studia , tentokrát legendárního Sunset Sounds Studios v Hollywoodu, kde nahrávali třeba Led Zeppelin, Prince nebo The Doors. Za podpory osvědčeného producenta Warrena Huarta, natáčejí 10ti skladbové debutové album „Glory Bound.“ To vychází v únoru 2015. Předtím ovšem skupina absolvuje řadu festivalů po celých Spojených státech a často již také v roli headlinera.
Po vydání alba v roce 2015 se Robert Jon a jeho banda vydávají na svou první velkou, evropskou cestu.

Special guest: Melouni
21.10. 2018 – Praha, Klub Vagon

RJTW poster 

https://www.facebook.com/events/497505183981202/
www.robertjonandthewreck.com

Video:
https://www.youtube.com/watch?v=fTpCUszSOLUOn The Run
https://www.youtube.com/watch?v=8zj4xPMaCGMGypsy Of Love
https://www.youtube.com/watch?v=QhoDqeVzwJIGood Lovin´
https://www.youtube.com/watch?v=Jhh6PLQab74High Time

Melouni: Mirek Linhart a Lukáš Zíta.
Na kytarové soutěži časopisu Muzikus Guitar Fest byl v porotě mimo jiné Mirek Linhart, který se zde poprvé setkal s vítězem soutěže v rockové kategorii a držitelem ceny diváka Lukášem Zítou. Mirek Linhart je na české hudební scéně známý přes 20 let především členstvím ve skupině YoYo band, dále byl například členem skupiny Žáha a úzce spolupracuje s Lenkou Filipovou. Lukáš Zíta se objevoval v pražských klubech s kapelou Jade, Sade Revival a Corpus Delictis. Hned při prvním setkání oba zjistili, že poslouchají stejné kytaristy a mají překvapivě shodný názor na muziku. Zabývali se intenzivně společnými aranžemi skladeb kytaristů, jako je Jeff Beck, Brian Setzer, Mark Knopfler, Paul Simon, a to byl velmi silný impulz pro počátek jejich spolupráce. Po několika letech plynule vznikl jejich společný vlastní repertoir. Od roku 2005 se objevují v Malostranské Besedě, Salmovce, Balbínce a dalších klubech pod názvem Melouni. Hrajou jak svou autorskou tvorbu, tak i americkou hudbu ve vlastních akustických verzích (Simon and Garfunkel, J. Hendrix, B. Marley, B. Setzer, J. Cash, Dire Straits)

http://bandzone.cz/melouni

www.myguitarstraps.cz
www.vagon.cz
www.ticketpro.cz