PROČ MY GUITAR STRAPS?

Jsem rád, že Vás mohu přivítat na nových internetových stránkách MYGUITARSTRAPS.cz, kde se můžete setkat s tím nejlepším, co vzniklo v mé dílně na výrobu kožených předmětů, ale také zabývající se hudební produkcí rockových kapel.

Vznik dílny, nebo chcete-li firmy jednoho muže, na výrobu a zdobení kožených doplňků má více než dvacetiletou tradici. Odstartovala v únoru 1992 a vzešla v podstatě z mého koníčku k této profesi zdobení kůže. V první etapě jsem navázal převážně na tzv. westernovou tradici tohoto oboru, ale již velmi brzy se stala hlavní náplní mých prací výroba kožených popruhů k hudebním nástrojům, doplňky pro motorkáře a tvorba originálních obrazů – převážně portrétů. Od počátku pracuji jen s těmi nejlepšími a nejkvalitnějšími materiály – hlavně hovězí hlazenice, ale častokrát jsem měl možnost pracovat i s exotickými, hlavně hadími kůžemi.

Všechno to, co vyjde z mé dílny jsou od svého počátku až po finální úpravu, originální, ručně dělané produkty a tudíž jediné svého druhu. Samozřejmě dodržuji nejvyšší kvalitu provedení a v tomto kontextu si nepamatuji jedinou reklamaci za dobu od začátku provozu. V obsahu stránek můžete vidět i ukázky vzniku a postupu výroby některých originálních obrazů. Ty jsou zjednodušeně řečeno, stejně jako ostatní produkty, vyrobené nejčastěji z hovězí hlazenice ručním rytím, barvením a lakováním..

25660304 2056505567699165 454871345379582988 n
Za dobu působení na trhu jsem vyrobil přes 3500 kytarových popruhů, které dnes používají hudebníci snad na všech kontinentech, ať už se jedná o špičkové světové či domácí hráče (viz. galerie muzikantů) anebo jen fanoušky hudby, hrající si pro zábavu. Samozřejmě se mé práce nesoustředí pouze na muzikanty a tak se v nabídce výrobků můžete setkat s řadou opasků, pouzder a brašen ať pro lovce, motorkáře nebo třeba westernové ježdění. Další významnou částí mé práce je tvorba obrazů a portrétů.

V druhé a stejně důležité části tohoto webu se můžete setkat s druhým oborem mé činnosti a to je pořádání hudebních produkcí převážně zahraničních hard rockových a metalových kapel. Tato moje další aktivita vznikla sice o mnoho let později, zhruba v roce 2008, ale zasáhla do mého života podobnou silou. Samozřejmě pramení z mé celoživotní náklonnosti k této hudbě, ale také z toho, že jsem se díky své práci s kůží měl možnost setkat a pracovat pro řadu vynikajících světových hudebníků. Asi nemá cenu vyjmenovávat všechny (ostatně bude mít zájem, nalezne většinu informací právě v jednotlivých sekcích tohoto webu), ale z těch nejznámějších jmen jsou to například členové skupiny Kiss, Motley Crue a mnoha dalších. Hudební akce, které pořádám (ať ty minulé nebo budoucí), naleznete v sekci koncertů a u těch připravovaných si můžete i jednoduše objednat vstupenku.

To na začátek stačí a těším se na další spolupráci. A budete-li mít nějaký dotaz, rád na vše odpovím.

Zdeněk Stejskal